غذای خانگی سه سار چیتگر

۷ خاصیت شگفت انگیز آلوئه ورا - خواص آلوئه ورا - درمان بیماری ها با آلوئه ورا

۷ خاصیت شگفت انگیز آلوئه ورا

۷ خاصیت شگفت انگیز آلوئه ورا

4 شهریور 1397

صبر زرد جزو گیاهانی است که از قدیم در طب سنتی ایران حضور داشته، بطوریکه در کتاب الحاوی رازی و قانون ابن سینا نیز به خواص آن در درمان جای زخم و ضد التهاب اشاره شده است.

ولی تا چند سال پیش این گیاه در حیاط خانه ی پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها حضور داشت بدون آنکه از خواص معجزه آسای آن آگاهی چندانی داشته باشند، امروز ژولی پولی قصد دارد شما را با خواص آلوئه ورا آشنا کند.

در چند سال اخیر با ترویج تبلیغات ماهواره ای و توجه به پوست و مو در خانم هایی که تمایل دارند همیشه جوان بمانند، گیاهی با نام شیک و لاکچری آلوئه ورا معرفی شد که همان صبر زرد سابق است و بدین طریق پرده از راز خواص بی نظیر این گیاه برداشته شد.

آلوئه ورا دارای املاح معدنی و ویتامین های بی نظیر است، ژلی که در داخل آلوئه ورا قرار گرفته در درمان بسیاری از بیماری ها موثر می باشد و در صنایع بهداشتی و آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد.

7 خاصیت شگفت انگیز آلوئه ورا

در اینجا به ۷ مورد از بیماری هایی که آلوئه ورا در درمان آن موثر است اشاره می کنیم تا کمی با خواص شگفت انگیز آن آشنا شوید:

  1. درمان دیابت: آلوئه ورا موجب کاهش قند خون می شود و در افراد مبتلا به دیابت جهت تنظیم و کاهش قند خون موثر می باشد.
  2. آبرسانی به پوست: در فصل زمستان به دلیل سرمای زیاد هوا مانع از خشکی پوست و در فصل تابستان به دلیل گرما و آفتاب شدید مانع از آفتاب سوختگی می شود.
  3. تنظیم فشار خون: فشار خون را در حالت متعادل نگه می دارد و نقش تصفیه کنندگی خون را انجام می دهد.
  4. درمان یا دفع سنگ کلیه: مصرف آلوئه ورا موجب کوچکتر شدن سایز سنگ کلیه یا دفع آن می شود.
  5. موثر در درمان آسم: بخور برگ آلوئه ورا در آب جوش، در درمان شخص مبتلا به آسم بسیار موثر است.
  6. درمان پوکی استخوان : ماده معدنی برن، می تواند کمبود کلسیم را کاهش دهد و جذب کلسیم را در بدن افزایش می دهد، آلوئه ورا دارای برن می باشد و به همین دلیل در درمان بیماری پوکی استخوان می تواند کمک شایانی کند.
  7. تنظیم عادت ماهیانه: خانم هایی که مدت زمان زیادی است عادت ماهیانه شان متوقف شده است می توانند آلوئه ورا را به صورت خوراکی مصرف کنند زیرا موجب خون رسانی به قسمت های تحتانی بدن و لگن می شود.