۵ گل زیبای تابستانی - گیاهان فضای باز - گل جعفری - گل پریوش - گل آهار - گل اطلسی - کوکب

۵ گل زیبای تابستانی

۵ گل زیبای تابستانی

۸ تیر ۱۴۰۰

در تابستان ۱۴۰۰ مجله خبری ژولی پولی قصد دار ۵ گل زیبای تابستانی را به مخاطبان معرفی کند.

اگر شما هم جزو افراد خوش ذوق هستید که به زیبایی فضای سبز اهمیت می دهید و تصمیم دارید در روزهای گرم تابستان گل هایی زیبا و خوشرنگ را در باغچه منزل خود بکارید و از تماشای آنها لذت ببرید. ژولی پولی امروز شما را با ۵ گیاه فضای باز که در مقابل گرما مقاوم هستند آشنا خواهد کرد.

  1. گل جعفریگل جعفری گیاهی است یکساله از خانواده آفتابگردان که دارای گونه های متنوعی می باشد و گل های پرپر و رنگارنگی دارد که در فصل تابستان در باغچه ها و فضای سبزهای شهری نیز کاشته می شود.گل جعفری
  2. گل پریوشگل پریوش گیاهی است از خانواده خرزهره که در آفتاب و گرمای تابستان بسیار مقاوم می باشد و با گلهای رنگارنگ سفید، صورتی و قرمزی که دارد در فضای سبز تابستانی خود نمایی می کند.

گل پریوش

  1. گل آهارگل آهار یکی از گیاهان زیبای تابستانی با نام علمی  ZINNIA ELEGANS می باشد و دارای دو گونه پرپر و کم پر و رنگ های سفید، نارنجی، زرد، صورتی، قرمز و بنفش و … است.

گل آهار

  1. گل اطلسیگل اطلسی یکی از گیاهان بسیار زیبای فضای آزاد است که نام علمی آن PETUNIA HYBRIDA می باشد و شب هنگام عطر ملایم آن به مشام می رسد.

گل اطلسی

  1. گل کوکبگل کوکب یکی از گیاهان زیبای تابستانی است که به دلیل غده های پیازی که دارد جزو گیاهان چند ساله محسوب می شود. گل های این گیاه به رنگ های زرد، قرمز، نارنجی، گلبهی و بنفش در فصل تابستان به باغچه ها زینت می دهند.

گل کوکب

 

هر ۵ گیاه نام برده شده در بالا شرایط نگهداری مشابهی دارند و قابل نگهداری در گلدان و کاشت در باغچه هستند و می توانند چشم انداز زیبایی را به ایوان و حیاط منزل شما ببخشند.

شرایط نگهداری:

آبیاری: نیاز به آبیاری مرتب دارند و چون در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرند در روزهای تابستانی که دمای هوا بالاست، حتی به روزی دوبار آبیاری در صبح و شب نیاز دارند.

نور: آفتاب دوست هستند و در مقابل نور مستقیم خورشید شرایط ایده آل و گلدهی بهتری خواهند داشت.

خاک: ترکیب خاک باغچه و ورمی کمپوست برای این گیاهان مناسب است برای تقویت بیشتر این گیاهان می توانید از کود دامی نیز استفاده نمایید.