غذای خانگی سه سار چیتگر

۹ توصیه خانگی برای بهبود حافظه - ژولی پولی

۹ توصیه خانگی برای بهبود حافظه

۹ توصیه خانگی برای بهبود حافظه

16 فروردین 1398

اگر احساس می کنید روز به روز حافظه تان در حال ضعیف شدن است، هر چیزی را که جایی می گذارید سریع فراموش می کنید. حتی نام اطرافیان و آدرس منزل خودتان را گاهی اوقات از یاد می برید. کمی بیشتر باید به فکر خودتان باشید و علایم مشکلات حافظه را جدی بگیرید.

روشهای بهبود حافظه

در زیر شما را با ۹ توصیه خانگی جهت بهبود حافظه آشنا خواهیم کرد:

 1. یک فهرست تهیه کنید. این مساله نقطه ضعف نیست که برای خرید روزانه یا دیگر فعالیت ها فهرست همراه داشته باشید. اگر می خواهید واقعا به روز عمل کنید از ابزارهای الکترونیک مثل موبایل های هوشمند استفاده کنید.
 2. یک برنامه معین داشته باشید. اینکه به یاد آورید گام بعدی چیست هنگامی که همواره از همان گام ها استفاده می کنید، آسان تر است.
 3. تلاش کنید برای یادآوری چیزها از تداعی کردن وقایع استفاده کنید.
 4. فهرستی از رخدادهای آینده تقویم تهیه کنید.
 5. همواره چیزهای مهم مثل کلید، کیف پول و غیره را در محل ثابتی بگذارید.
 6. هنگامی که با شخص جدیدی آشنا می شوید چندین بار در طول گفت و گو نام او را تکرار کنید کنید تا مطمئن شوید آن را به یاد سپرده اید.
 7. به یاد آوردن واژه هایی که می دانید اگر به ترتیب حروف الفبا به دنبال آن بگردید ساده تر خواهد بود. امتحان کنید.
 8. ذهن خود را مشغول نگه دارید. تمام وقت خود را صرف دیدن تلویزیون نکنید. جدول های لغات متقاطع، جدول اعداد، بازی های کارتی و خواندن، تمرکز بیش تر و انرژی ذهنی افزون تری لازم دارند. اگر از ذهن تان استفاده نکنید، ضعیف تر می شود.
 9. آزمون ساده زیر به شما کمک می کند مشخص کنید که به ارزیابی بیش تری نیازهست یا خیر:
  از فردی که مشکل حافظه دارد بخواهید ۳ چیز را به خاطر بسپارد. از او بخواهید فورا آن ۳ چیز را تکرار کند.
  سپس به فاصله ۵ دقیقه از او بخواهید نام آن ۳ چیز را بگوید. در این فاصله از او بخواهید با یک کاغذ و مداد که به او داده اید ساعتی بکشد که زمان ۱۰ دقیقه به ۲ را نشان دهد. اگر بتواند یک ساعت درست بکشد و ۲ یا ۳ مورد را درست به خاطر آورد چندان جای نگرانی نیست. اگر نتواند به درستی ساعت را بکشد و نتواند نام چیزها را به یاد آورد باید به پزشک مراجعه کند