غذای خانگی سه سار چیتگر

۶ دلیل بوی بد و آزاردهنده در دوران قاعدگی - ژولی پولی

۶ دلیل بوی بد و آزاردهنده در دوران قاعدگی

۶ دلیل بوی بد و آزاردهنده در دوران قاعدگی

13 مرداد 1398

اگر جزو خانم هایی هستید که در زمان قاعدگی بودی بدی را از ناحیه واژن احساس می کنید و بوی ناشی از دوران پریودی شما بسیار تند و آزار دهنده است، در زیر شما را با ۶ دلیل بوی بد و آزاردهنده در دوران قاعدگی آشنا خواهیم کرد:

دلایل-بوی-بد-واژن-در-دوران-قاعدگی
  1. در دوران قاعدگی به موقع نواربهداشتی خود را تعویض کنید، عدم تعویض به موقع نوار بهداشت و رعایت نکردن اصول بهداشتی در دوران قاعدگی می تواند موجب ایجاد بوی نامطبوع شود.
  2. یکی از علل بوی بد در دوران قاعدگی، بیماری های قارچی، عفونی و باکتریایی ناحیه واژن می باشد. اگر با ترشحات یا بوی تند غیر معمولی در دوران قاعدگی مواجه هستید به پزشک متخصص زنان مراجعه نمایید تا مشکل شما مورد بررسی قرار بگیرد.
  3. یکی دیگر از عواملی که می تواند بوی تند و آزار دهنده در دوران قاعدگی ایجاد کند، ابتلا به سرطان ناحیه تناسلی می باشد که این مورد هم باید توسط پزشک مورد معاینه و بررسی دقیق قرار گیرد.
  4. بیماری هایی که از طریق تماس جنسی منتقل می شود نیز می تواند موجب بوی بد واژن در دوران پریودی شود که این مورد هم باید توسط پزشک زنان بررسی شود.
  5. زنان مبتلا به بیماری دیابت (مرض قند) ممکن است بوی نامطبوع و آزاردهنده ای را در دوران قاعدگی تجربه کنند.
  6. خانم هایی که داروهای آنتی بیوتیکی مصرف می کنند نیز امکان دارد بوی تند و شدیدی را از ناحیه اندام تناسلی در دوران قاعدگی احساس کنند.

عوامل خشکی واژن و روشهای درمان آن