کانال تلگرام ژولی پولی

۱۸ گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا (بخش اول) - ژولی پولی

۱۸ گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا (بخش اول)

۱۸ گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا (بخش اول)

۳ دی ۱۳۹۷

چندین سال از که با سرد شدن هوا و رفتن به سمت فصل زمستان، وارونگی هوا و افزایش سطح آلاینده ها در کلانشهرها دیده می شود، بطوریکه چند روزی مدارس تعطیل می شود تا گروه های سنی آسیب پذیر مثل کودکان، سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی در شهر تردد نداشته باشند تا از میزان آلودگی هوا کاسته شود.

از طرفی ماندن در خانه و بستن درب و پنجره، آلودگی هوا در محیط خانه ایجاد می کند، بطوریکه در خواب اختلال ایجاد می شود، نفس کشیدن سخت می شود و …

برخی استفاده از دستگاه های تصفیه کننده هوا را برای محیط های در بسته همچون خانه، محیط های اداری و کاری پیشنهاد می کنند ولی در چند سال اخیر ناسا ۱۸ گیاه را به عنوان بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا که آلاینده ها و سموم بنزن، فرمالدئید و منو اکسید کربن را از بین می برند معرفی کرده است.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که همیشه از گیاهان به عنوان تزیین و زیبایی منزل استفاده می کنید و از گلدان های شیک و لاکچری برای گیاهانتان استفاده می کنید و هیچ وقت به خاصیت و مزیت های حضور گیاهان برای تصفیه کنندگی هوا توجه نکرده اید با ما همراه باشید تا در هر بخش این مقاله شما را با ۶ گیاه تصفیه کننده هوا آشنا کنیم:

  1. گیاه گل گندمی: گیاه عنکبوتی یا گل گندمی جزو گیاهان سریع الرشدی است که نگهداری از آن بسیار آسان می باشد و قیمت ارزانی دارد و از قدیم در خانه پدربزرگ ها و مادربزرگ ها حضور داشته است. برای نگهداری از این گیاه نیاز به مهارت خاصی ندارید. این گیاه سایه دوست است و نور فیلتر شده و غیر مستقیم خورشید را می پسندد و هر زمان خاکش خشک شد آبیاریش کنید.
  2. گل نخل مرداب: نخل مرداب یا پنجه کلاغی گیاهی همیشه سبز برای محیط های آپارتمانی است که نحوه ی تکثیر بسیار جالبی دارد و بهترین مکان برای نگهداری آن محیط های باتلاقی یا مردابی است. در خانه همیشه در زیر گلدان این گیاه یک ظرف آب قرار دهید که همواره رطوبت مورد نیاز خود را کسب کند و در محیط سایه یا نیم سایه نگهداری کنید.
  3. گیاه آلوئه ورا: آلوئه ورا یا صبر زرد یکی از گیاهان گوشتی است که ظاهری شبیه به کاکتوس ها دارد و نگهداری آن بسیار ساده است و در محیط های آپارتمانی به راحتی قابل نگهداری می باشد. آلوئه ورا یکی از گیاهان تصفیه کننده هواست که از سمت ناسا اعلام شده است.  این گیاه دارای خواص بی شماری برای پوست و مو می باشد.
  4. گیاه پتوس: پتوس یکی از گیاهان کم توقع و سایه دوست آپارتمانی است که در صورت هدایت می تواند به صورت بالا رونده و آویز رشد کند و رشد بسیار خوبی دارد. نور مستقیم برگ های گیاه را می سوزاند، نور غیر مستقیم برای آن مناسب است و هر زمان خاکش خشک شد آبیاریش کنید. پتوس بخوبی آلاینده ها و سموم محیط شما را از بین ببرد.
  5. آگلونما: آگلونما جزو گیاهان آپارتمانی است که در محیط های کم نور به آسانی قابل نگهداری می باشد و آگلونما در فصل پاییز و زمستان به آبیاری کمتری نیاز دارد ولی در فصل های گرم بیشتر آبیاریش کنید. آگلونما هم جزو گیاهان تصفیه کننده هوا توسط ناسا می باشد.
  6. آنتوریوم: آنتوریوم جزو گیاهان بسیار زیبای آپارتمانی است که دارای گل های شیپوری، زیبا و خوشرنگی می باشد که در گل آرایی مورد استفاده قرار می گیرد. گیاه را از آفتاب مستقیم محافظت کنید، نور غیر مستقیم پشت پنجره  برای آنتوریوم مناسب می باشد. برای آبیاری سطح خاک را لمس کنید اگر خشک شد آبیاری نمایید. آنتوریوم هم جزو بهترین گیاهان تصفیه کننده محیط به شمار می رود.

ادامه دارد…

دوستان عزیز هر سوالی در زمینه شرایط نگهداری انواع گیاهان آپارتمانی و گیاهان فضای آزاد داشتید می توانید در بخش نظرات مجله خبری ژولی پولی بپرسید. کارشناسان بخش گل و گیاه به سوالات شما، پاسخ تخصصی خواهند داد و می توانید از مشاوره رایگان گل و گیاه به صورت آنلاین برخوردار شوید.