معرفی آثار سی و نهمین جشنواره فیلم فجر+بهمن۹۹ - ژولی پولی

معرفی آثار سی و نهمین جشنواره فیلم فجر+بهمن۹۹

معرفی آثار سی و نهمین جشنواره فیلم فجر+بهمن۹۹

۱۴ بهمن ۱۳۹۹

آخرین اخبار مربوط به سی و نهمین جشنواره فیلم فجر را در مجله خبری ژولی پولی دنبال نمایید.

به گزارش ژولی پولی به نقل از دانشنامه آزاد سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در بهمن ۱۳۹۹ در تهران برگزار خواهد شد.

در ۱۲ آذر ۱۳۹۹ با انتشار فراخوان کار سی و نهمین دوره فیلم فجر آغاز شد، همچنین ثبت نام از آثار متقاضی حضور در جشنواره از ۱۶ آذر تا ۱۵ دی ۱۳۹۹ بوده.  با پایان مهلت ثبت نام فهرست ۱۱۰ فیلم متقاضی منتشر شد که این دوره برخلاف دوره‌های قبلی بدون هیئت انتخاب تمامی فیلم‌ها از ۲۰ دی داوری خواهند شد. محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر این دوره از جشنواره فجر است.

در این دوره از جشنواره همانند سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر، جایزه ویژه‌ای تحت عنوان تندیس قاسم سلیمانی به بهترین فیلم با موضوع دفاع مقدس اهدا خواهد شد.

هیئت داوران بخش سودای سیمرغ شامل محمد احسانی، ساره بیات، مرتضی پورصمدی، بهرام توکلی، نیما جاویدی، سید جمال ساداتیان و مصطفی کیایی است.

فیلم های سی و نهمین جشنواره فیلم فجر

سودای سیمرغ:

در این دوره از جشنواره فیلم فجر ۱۱۰ فیلم متقاضی حضور در بخش سودای سیمرغ بوده که پس از بررسی و ارزیابی ۶۲ فیلم حائز شرایط شناخته شدند که اسامی آنها بدین شرح است:

آفتاب نیمه‌شب (شهریار بحرانی)

آهنگ دو نفره (آرزو ارزانش)

آهو (هوشنگ گلمکانی)

ابلق (نرگس آبیار)

اتومبیل (علی میری رامشه)

بابا سیبیلو (ادوین جاچیکیان)

بام بالا (سید جمال سیدحاتمی)

بچه گرگ‌های دره سیب (فریدون نجفی)

بچه‌های طوفان (صادق صادق‌دقیقی)

بدون همه چیز (محسن قرایی)

برای مرجان (حمید زرگرنژاد)

بعد از اتفاق (پوریا حیدری اوره)

بی‌آبان (مهرداد کوروش‌نیا)

پسر دلفینی (محمد خیراندیش) (انیمیشن)

تارا (کاوه قهرمان)

تروا (محمد علیزاده)

تک‌تیرانداز (علی غفاری)

تی تی (آیدا پناهنده)

چپ راست (حامد محمدی)

حرف آخر (ابراهیم شفیعی)

حکم تجدیدنظر (محمدامین کریم‌پور)

خانه ماهرخ (شهرام ابراهیمی)

خط فرضی (فرنوش صمدی)

خورشید آن ماه (ستاره اسکندری)

راند چهارم (علیرضا امینی)

رمانتیسم عماد و طوبا (کاوه صباغ‌زاده)

روز ششم (حجت قاسم‌زاده اصل)

روزی روزگاری آبادان (حمیدرضا آذرنگ)

روشن (روح‌الله حجازی)

زالاوا (ارسلان امیری)

زد و بند (داوود نوروزی)

سایه زندگی (حمید خیرالدین)

ستاره بازی (هاتف علیمردانی)

سلفی با رستم (حسین قناعت)

سه روز و سه قتل (مسعود امینی تیرانی)

سیاه باز (حمید همتی)

شاه‌ماهی (نادر مقدس)

شهربانو (مریم بحرالعلومی)

شیرجه بزرگ (کریم لک‌زاده)

شیشلیک (محمدحسین مهدویان)

صحنه‌زنی (علیرضا صمدی)

طبقه یک و نیم (نوید اسماعیلی)

طلاخون (ابراهیم شیبانی)

عروس خیابان فرشته (مهدی خسروی)

غیبت موجه (عباس رافعی)

قاتل و وحشی (حمید نعمت‌الله)

کارو (احمد مرادپور)

گل به خودی (احمد تجری)

گیج‌گاه (عادل تبریزی)

لاک‌پشت و حلزون (رضا حماسی)

لب خط (علی جبارزاده)

لیپار (حسین ریگی)

مامان (آرش انیسی)

مصلحت (حسین دارابی)

منصور (سیاوش سرمدی)

مهران (رقیه توکلی)

نارگیل (سید داوود اطیابی)

نیلگون (حسین سهیلی‌زاده)

هرماس (مهدی صاحبی)

ورود و خروج ممنوع (امید آقایی)

یدو (مهدی جعفری)

یقه سفیدها (شهرام مسلخی)

در ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ هیئت داوران فهرست ۱۶ فیلم نهایی بخش سودای سیمرغ را به شرح زیر اعلام کردند:

ابلق (نرگس آبیار)

بی‌همه چیز (محسن قرایی)

تک‌تیرانداز (علی غفاری)

تی تی (آیدا پناهنده)

خط فرضی (فرنوش صمدی)

رمانتیسم عماد و طوبا (کاوه صباغ‌زاده)

روزی روزگاری آبادان (حمیدرضا آذرنگ)

روشن (روح‌الله حجازی)

زالاوا (ارسلان امیری)

ستاره بازی (هاتف علیمردانی)

شیشلیک (محمدحسین مهدویان)

گیج‌گاه (عادل تبریزی)

مامان (آرش انیسی)

مصلحت (حسین دارابی)

منصور (سیاوش سرمدی)

یدو (مهدی جعفری)

مستند:

فیلم‌های زیر برای بخش مستند ثبت‌نام و پذیرفته شده‌اند

آنجا سپیده‌دم (محسن جهانی و هاشم مسعودی)

آینه‌دار (پویان کاظمی)

انیمیشن ایرانی (مهرداد شیخان)

ایاقچی (محمدحسن دامن زن)

ایساتیس (علیرضا دهقان)

برادرم نادعلی (علی تک روستا)

جاهای خالی پر شود (عطیه زارع آرندی)

جزیره ماهی (رضا اعظمیان)

چشم ایرانی (ساسان فلاح‌فر)

خانه (افسانه سالاری)

داغ قره‌باغ (سینا حسین‌پور اصل)

در لباس سربازی (مهدی نقویان)

دستمال سرخ‌ها (حنظله تاج‌الدینی)

رویاهای خالکوبی شده (مهدی گنجی)

ساکنین طبقه بالای لاله‌زار (فریبا رییسی)

قمار (سید محمدمهدی دزفولی)

کمیته (عبدالحسین بدرلو)

گزارش رمادی (علی‌محمد ذوالفقاری)

محسن ژاپنی (وحید فرجی)

مرگ پشت دیوارهای سبز (مهدی زمان‌پور کیاسری)

ناخدا دریایی (مازیار مشتاق گوهری)

هجده هزارپا (مهدی شاهمحمدی)

بیست و دو، بیست و دو (فرود عوض‌پور)

پسقله (مجید شیدا)

تنگنای (جواد یقموری و مهدی امینی)

دیوانگی (صدرا علبیک)

روزگار بلور (امیر فرض‌الهی)

زیر این چتر باران می‌بارد (کتایون جهانگیری)

سینما رکس (میترا مهتریان و صادق دهقان)

فراموشخانه (سهند سرحدی و سید فرهاد قدسی)

کودتای ۵۳ (تقی امیرانی)

در ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ هیئت داوران شامل سعید پوراسماعیلی، امیر توده روستا، محمدعلی فارسی، محمد کارت و سام کلانتری اسامی ۵ فیلم مستند بلند (بالای ۷۰ دقیقه) را به شرح زیر اعلام کردند:

ایساتیس (علیرضا دهقان)

خانه (افسانه سالاری)

رویاهای خالکوبی شده (مهدی گنجی)

کودتای ۵۳ (تقی امیرانی)

هجده هزارپا (مهدی شاهمحمدی)

فیلم‌های کوتاه:

جلد (احسان معجونی)

شاهد (علی عسگری)

گوشت تلخ (فرید حاجی)

ماسک (نوا رضوانی)

ناهید (صمد علیزاده)

وضعیت اورژانسی (مریم اسمی‌خانی)