غذای خانگی سه سار چیتگر

ماجرای مبارزه MMA دختران در شهریار+ ویدیو - ژولی پولی

ماجرای مبارزه MMA دختران در شهریار+ ویدیو

ماجرای مبارزه MMA دختران در شهریار+ ویدیو

7 خرداد 1400

ماجرای مبارزه MMA دختران در شهریار+ ویدیو را در قسمت اخبار اجتماعی مجله خبری ژولی پولی مشاهده نمایید.

مشاهده ویدیو:

MMA چیست؟

هنرهای رزمی ترکیبی یک ورزش رزمی کامل است که مبارزان می‌توانند از ضربه‌های مشت، آرنج، زانو، پا، فنون درگیری و گلاویزی ایستاده، در خاک، فنون پرتابی و قفل مفاصل استفاده کنند؛ که شامل ترکیبی از تمام ورزش‌های رزمی است؛ و بزرگترین و معتبرترین سازمان‌های برگزاری این مسابقات، سازمان‌های یواف‌سی، استریک‌فورس و ریزین هستند.

قوانین کلی:

حمله به بیضه، فروکردن انگشت در چشم، فروکردن انگشت به هرکدام از منافذ بدن، ضربه زدن به قسمت گلو، ضربه زدن به مهره‌های پشت گردن و کمر، نیشگون گرفتن، و با پا ضربه زدن به حریفی که بیهوش است یا به زمین افتاده‌است، خطا محسوب می‌شود.

مکمل‌های MMA:

به منظور حرفه‌ای شدن در این رشته می‌توان از دیگر رشته‌های رزمی بهره گرفت. بهترین رشته‌های مکمل برای هنرهای رزمی ترکیبی عبارت اند از: بوکس، تکواندو، کیک بوکسینگ ،موی تای، کیوکوشین، ووشو یا کونگ‌فو، کشتی، جودو، جوجیتسو برزیلی، هاپکیدو

از بوکس به عنوان ضربات مشت و نحوهٔ گارد و دفاع و جا خالی دادن

از موی تای به عنوان ضربات آرنج و زانو و ساق پا

از کیوکوشین به عنوان محکم کردن بدن در برابر ضربات

از تکواندو به عنوان ضربات سرعتی و متفاوت پا

از کیک بوکسینگ به عنوان ترکیب ضربات دست و پا

از ووشو ساندا به عنوان پاسخ دادن به ضربات با استفاده از فنون درگیری و گول‌زدن با استفاده ترکیب دست و پا و کشتی

از کشتی به عنوان زیرگیری و خاک کردن‌ها

از جودو به عنوان فنون پرتابی و خاک

از جوجیتسو برزیلی به عنوان فنون در خاک و قفل مفاصل

هایکیدو فقط قفل مفصل دارد.

پیشینه:

رقابت‌های MMA در کل شیوه جدیدی از رقابت‌های رزمی محسوب می‌شود اما اگر به گذشته نگاه کنیم می‌توان رگه‌هایی از رقابت‌های «وال تودو» که از سال ۱۹۲۰ در برزیل برگزار می‌شود را در MMA امروزی مشاهده کرد و اگر خیلی به عقب برگردیم شاید «پانکریشن» این نقش را برعهده بگیرد.

به‌طور کلی تفکر ترکیب رشته‌های مختلف رزمی، بین سال‌های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ رشد پیدا کرد که نقش اصلی را در این مورد بروس لی بازی کرد. او معتقد بود یک مبارز خوب، یک بوکسور، یک کاراته کا، یک جودوکار یا یک کونگ‌فو کار نیست. یک مبارز خوب کسی است که خودش را با هر سبکی وفق داده و توانایی مبارزه در هر استایلی را دارد. در واقع با هر نوع تکنیکی که یادمی‌گیرد و تمرین می‌کند با استفاده از آن، حریفش را از هر استایلی زمین گیر کند.

این حرف بعدها توسط دانا وایت به صورت عملی وارد عرصه رقابت‌های رزمی شد. دانا وایت رئیس UFC و کسی است که امروز وی را به عنوان گسترش دهندهٔ MMA می‌شناسند.

MMA نوین از سال ۱۹۹۳ با برگزاری مسابقات UFC در ایالات متحده و به دنبال آن رقابت‌های PRIDE در سال ۱۹۹۷ در ژاپن کلید خورد. این رقابت‌ها از آن زمان تا به حال از نظر قوانین تغییرات زیادی را شاهد بوده‌است؛ با این هدف که این تغییرات بتواند رقابت‌های MMA را به عنوان یک ورزش به جامعه معرفی کرده و گسترش دهد. مسابقات MMA هم‌اکنون در سراسر جهان کاملاً شناخته شده و در ایالات متحده و ژاپن از محبوبیت شگرفی برخوردار است، در اصل می‌توان گفت پدر هنرهای رزمی ترکیبی همان بروس لی افسانه ای است که نظریه آن را داده و ایجاد کرده‌است او محدودیت و کلاسیک بودن را از هنرهای رزمی برداشت وسنت شکنی کرد، در واقع او هنرهای رزمی را به شکلی مؤثر و مفید به کار می‌برد و تابع سبک خاصی نبود و به گفتهٔ خودش مثل آب بود (روان و منعطف).

هنرهای رزمی ترکیبی در ایران:

هنرهای رزمی ترکیبی از پرطرفدارترین ورزش‌های رزمی جهان، برای نخستین بار در تاریخ ۴ فروردین ۱۴۰۰ توسط وزارت ورزش و جوانان مجوز رسمی فعالیت گرفت. فدراسیون فدراسیون انجمن‌های ورزشهای رزمی از اصلی ترین مجری‌های آن است. بیش از این هنرهای رزمی ترکیبی در ایران فعالیت رسمی نداشت و برخی چهره‌های ورزشی در داخل کشور برای فعالیت در این رشته راهی کمپ‌های خارجی می‌شدند.