غذای خانگی سه سار چیتگر

طرز تهیه حلوای آرد گندم - حلوا - حلوای آرد گندم - طرز تهیه حلوا - دسر - دسر ایرانی - حلوا شیرین

طرز تهیه حلوای آرد گندم

طرز تهیه حلوای آرد گندم

5 شهریور 1397

امروز سایت ژولی پولی قصد دارد دسری را به شما معرفی کند که جایگاه ویژه ای درسفره های ایرانی دارد، با ما همراه شوید و طرز تهیه حلوای آرد گندم را از تیم ژولی پولی بیاموزید.

مواد لازم:

۱.آرد گندم یک کیلو(سعی کنید تا جایی که امکان دارد از آرد نان سنگک استفاده کنید.)

۲.شکر۷۵۰گرم

۳.روغن ۵۰۰گرم

۴.زعفران سائیده یک قاشق چایخوری

۵.آب ۴ لیوان

۶.گلاب یک استکان

حلوا

طرز تهیه حلوا:

آرد را الک می کنیم و در یک ظرف گود ( تابه ای که دیواره های بلند داشته باشد یا قابلمه) می ریزیم تا داغ شود بعد آرد را می ریزیم و با حرارت ملایم مرتب بهم می زنیم تا آرد سرخ شود و رنگ آن قهوه ای و بوی آرد بلند شود شکر را در آب ریخته روی حرارت می گذاریم تا چند جوش بزند و شکر آب شود، سپس گلاب و زعفران را داخل شربت می ریزیم تا یک جوش بزند، آرد سرخ شده را از روی حرارت برمی داریم و شربت را به تدریج روی آن می ریزیم و بهم می زنیم تا شربت جذب حلوا شود و حلوا روغن بیاندازد اگر شل بود یکی دو دقیقه حلوا روی حرارت می گذاریم سپس حلوا را در دیس می کشیم ویا در بشقابهای کوچک می ریزیم و با خلال پسته،بادام یا پودر نارگیل روی آنها را تزئین می کنیم.

  • برای تزیین روی حلوا می توانید از قالب های کوچک شیرینی پذیری استفاده نمایید.
  • افرادی که تمایل دارند حلوا را به عنوان یک عصرانه ی مقوی نوش جان کنند می توانند مقداری حلوا را در بین دو نان بستنی قرار دهند و صرف نمایید.
  • حلوا یکی از دسر های ایرانی است که بیشتر در مراسم سوگواری و عزاداری تهیه و برای خواندن فاتحه و شادی روح گذشتگان استفاده می شود.

ما امیدواریم شما بازدید کنندگان محترم سایت ژولی پولی از طرز تهیه این دسر شیرین و خوشمزه استفاده لازم را برده باشید و همیشه آن را در شادی های خود نوش جان کنید.