کانال تلگرام ژولی پولی

شرایط نگهداری گل ناز یخی - ژولی پولی

شرایط نگهداری گل ناز یخی

شرایط نگهداری گل ناز یخی

۲۸ فروردین ۱۳۹۸

اگر دنبال یک گیاه مقاوم، زیبا، گلدار هستید  ما به شما پیشنهاد می کنیم خرید و نگهداری از گل ناز یخی را تجربه کنید.  

گل ناز یخی با نام علمی Aptenia cordifolia گیاهی چند ساله است و برخلاف اکثریت گیاهان گلدار که عمر محدودی دارند، مدت زیادی عمر می کند و برای نگهداری در فضای آزاد بسیار مناسب است.

گل ناز یخی را می توان جزو ساکولنت ها دسته بندی کرد زیرا دارای برگهای گوشتی و آبدار می باشد و پس از گل دهی، گل های کوچک و زیبایی روی آن نمایان می شود.

گل ناز یخی شرایط نگهداری آسانی دارد و اگر تجربه نگهداری از گیاهان را ندارید نیز می توانید این گیاه را خریداری کنید و در منزل، تراس یا حیاط نگهداری کنید.

البته به این نکته اشاره کنیم که برای نگهداری از گل ناز یخی در منزل حتما باید روزی چند ساعت آفتاب داشته باشید زیرا این گیاه به شدت آفتاب را دوست دارد.

اگر گل ناز یخی در آفتاب نگهداری نشود برگهای گوشتی آن پس از مدتی نازک شده و گلدهی آن متوقف می شود.

واریته ی ابلق ناز یخی که برگهای آن سبز روشن است نسبت به واریته ای که برگهای آن سبز تیره است نیاز به نور بیشتری دارد.

گل ناز یخی را در حیاط و فضای سبز هم می توانید بکارید و از گل های سفید، زرد، صورتی و قرمز رنگ آن لذت ببرید. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر دمای هوا در زمستان پایین برود برگهای ناز یخی سیاه شده و از بین می رود.

نگهداری از ناز یخی

پس در فصل های سرد سال تا حد امکان گیاه را در گلخانه یا در منزل نگهداری کنید و اگر در فضای آزاد است روی آن نایلون بکشید تا آسیب نبیند.

ناز یخی نسبت به بی آبی مقاوم است و آبیاری بیش از حد موجب پوسیدگی ریشه ی گیاه می شود، پس هر زمان خاک آن خشک شد گیاه را آبیاری نمایید.

بهترین خاک برای کاشت ناز یخی خاک باغچه است، البته می توانید گیاه را در ترکیبی از خاک برگ و ورمی کمپوست نیز بکارید.

ناز یخی به سرعت رشد می کند و اگر امسال یک گلدان از این گیاه را خریداری کنید مطمئن باشید تا سال بعد می توانید با تکثیر کردن گیاه، چندین گلدان ناز یخی داشته باشید.

تکثیر ناز یخی از طریق بذر و قلمه ی ساقه انجام می شود، در واقع بهترین روش تکثیر آن قلمه ی ساقه و کاشت آن به صورت مستقیم در خاک است.

گل ناز یخی

برای نگهداری از ناز یخی می توانید از گلدان های آویز نیز استفاده کنید، چون خیلی سریع ساقه های آن رشد کرده و حالت آویز پیدا می کند و کاشت آن در گلدان های آویز می تواند جلوه ی خاصی به محیط شما بدهد.

دوستان عزیز مجله ی خبری ژولی پولی اگر دنبال گیاهی چهار فصل می گردید که در تمام فصول سال روی گل باشد در خرید گل ناز یخی تعلل نکنید.

دوستان عزیز هر سوالی در زمینه شرایط نگهداری انواع گیاهان آپارتمانی و گیاهان فضای آزاد داشتید می توانید در بخش نظراتمجله خبری ژولی پولی بپرسید. کارشناسان بخش گل و گیاه به سوالات شما، پاسخ تخصصی خواهند داد و می توانید از مشاوره رایگان گل و گیاه به صورت آنلاین برخوردار شوید.