غذای خانگی سه سار چیتگر

زلزله خفیف در میداود استان خوزستان - ژولی پولی

زلزله خفیف در میداود استان خوزستان

زلزله خفیف در میداود استان خوزستان

5 تیر 1400

زلزله خفیف در میداود استان خوزستان را در مجله خبری ژولی پولی مشاهده نمایید.

بخش میداود در استان خوزستان صبح امروز با زلزله‌ای به قدرت ۳.۵ ریشتر لرزید.

زلزله خوزستان را لرزاند . زلزله خوزستان امروز با قدرت ۳/۵ ریشتر رخ داد. زلزله خوزستان شهر میداود را به لرزه درآورد.

ساعت ۸:۲۷ صبح امروز زلزله‌ای به قدرت ۳.۵ ریشتر شهر میداود در استان خوزستان را به لرزه در آورد.

به گزارش ژولی پولی به نقل از خبرگزاری رکنا، این زمین لرزه در طول جغرافیایی: ۴۹.۸۳، عرض جغرافیایی: ۳۱.۱۵ و عمق ۱۳ کیلومتر زمین رخ داد.

این زلزله در ۲۵ کیلومتری میداود خوزستان، ۲۵ کیلومتری رامهرمز خوزستان، ۳۰ کیلومتری جایزان خوزستان، ۱۱۱ کیلومتری اهواز و ۱۶۳ کیلومتری شهرکرد رخ داد.

میداود کجاست؟

میداوود شهری تابع بخش میداوود شهرستان باغ ملک جانکی استان خوزستان ایران است. جلگه ای مسطح و مستطیلی است که در جنوب خاک جانکی واقع شده است.شمال آن گچ دشتخواه باغملک،هپرو وغرب آن گچ دوپیران خاک مکوند و شرق آن سرله,سرحانی و جنوب آن رامهرمز است.نجم الملک می نویسد سراسر این ناحیه پاریاب و محصول عمده آن برنج است . برنج میداوود و تیغن در عطر و مزه کم نظیر است . از این لحاظ بهترین برنج خوزستان است.در آنجا زمین مسطح وسیع است که چون این اراضی خرده مالک است , زارعین این ناحیه هر یک در زمین خود خانه ساخته اند. در ناحیه شمال میداوود معدن نمک و در کوه گچ چشمه قیر و معدن گوگرد است. کدخدانشین میداوود قلعه کهنه و بنه ملا درویش  پدر مرحوم ملا فرج الله رحمانی کلانتر ایل ممبینی  است.

زبان و اقوام مردم میداود:

مردم این شهر لرزبان هستند و متشکل از طوایفی از ایل ممبینی و بهمئی هستند که شامل طوایف بهمئی ،قیصری ،داودی ، اولاد ، محمد کاظمی ، صالحی ، نوری ،گرمسیری ،پتکی، مسیحی می باشند.

جمعیت میداود:

بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این شهر۴٬۳۴۴ نفر ۱۱۱۲ خانوار بوده‌است.