غذای خانگی سه سار چیتگر

شکستن رکورد ملی وزنه برداری زنان توسط الهام حسینی - ژولی پولی

شکستن رکورد ملی وزنه برداری زنان توسط الهام حسینی

شکستن رکورد ملی وزنه برداری زنان توسط الهام حسینی

10 اردیبهشت 1400

شکستن رکورد ملی وزنه برداری زنان توسط الهام حسینی را در قسمت اخبار ورزشی مجله خبری ژولی پولی مشاهده نمایید.

الهام حسینی با تکذیب اخبار منتشر شده در مورد رکورد شکنی وزنه برداری جهان نوشت: دوستان عزیز اخباری در شبکه های مجازی مبنی بر رکورد شکنی من در جهان داره دست به دست میشه که صحت نداره من در دوضرب ۱۲۲ کیلو زدم که یک رکوردشکنی ملی محسوب میشه انشالله رکورد جهان و آسیا هم در آینده به یاری خدا.
سیده الهام حسینی عضو تیم ملی وزنه‌برداری زنان ایران در دسته ۸۱ کیلوگرم در پیکارهای قهرمانی آسیا در ازبکستان به روی تخته رفت و در این رقابت‌ها در مجموع با ۲۱۳ کیلوگرم به مقام پنجم آسیا رسید.

الهام حسینی کیست؟

سیده الهام حسینی (زاده ۲۵ شهریور ۱۳۶۷ در دورود)، وزنه‌بردار زن تیم ملی ایران است. وی نخستین مدال‌آور تاریخ وزنه‌برداری زنان ایران در مسابقات بین‌المللی است که در مسابقات جام نعیم سلیمان‌اوغلو در سال ۱۳۹۸ مدال برنز با مجموع ۱۹۸=۱۱۰+۸۸ دسته ۷۶ کیلوگرم را به‌دست‌آورد.

وی به همراه پوپک بسامی, ابریشم ارجمندخواه، پریسا جهانفکریان، اعضای نخستین تیم ملی وزنه‌برداری زنان ایران اعزامی به مسابقات جهانی را تشکیل دادند.

وی در مسابقات قهرمانی آسیا رتبهٔ ششم در گروه A وزن ۷۱ کیلوگرم را کسب کرد.

الهام حسینی عضو تیم ملی وزنه‌برداری زنان ایران اعزامی به مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری جهان ۲۰۱۹ است. (به همراه ابریشم ارجمندخواه، پوپک بسامی، پریسا جهانفکریان). این برای نخستین بار است که تیم زنان ایران در مسابقات جهانی این رشته شرکت می‌کند.

وی تنها وزنه‌بردار زن ایران بود که در گروه A رقابت کرد. (با ورودی ۲۰۶ کیلوگرم)

مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری آسیا ۲۰۱۹

حسینی در حرکت یک‌ضرب ابتدا موفق به مهار وزنه ۷۳ کیلوگرم شد و در حرکت دوم خود نیز وزنه ۷۸ کیلوگرم را بالای سر برد اما در حرکت سوم و وزنه ۸۲ کیلوگرم ناکام ماند. الهام حسینی در حرکت دو ضرب خود ابتدا در مهار وزنه ۹۳ کیلوگرم ناکام ماند و در حرکت دوم خود موفق شد این وزنه را بالای سر ببرد. بانوی وزنه‌بردار ایران در حرکت سوم خود نیز وزنه ۹۸ کیلوگرم را مهار کرد و در مجموع رکورد ۱۷۶ کیلوگرم را به ثبت رساند. در رده‌بندی نهایی وزن ۷۱ کیلوگرم در جایگاه ششم آسیا قرار گرفت.

مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری جهان ۲۰۱۹

حسینی در گروه A دسته ۷۱ کیلوگرم بانوان به روی تخته رفت. در این رقابت که ۱۲ وزنه‌بردار حضور داشتند، سیده الهام حسینی ملی‌پوش کشورمان در یک‌ضرب ابتدا وزنه ۸۳ کیلومتری را بالای سر برد، اما در مهار وزنه‌های ۹۰ و ۹۱ کیلوگرمی ناکام ماند تا با رکورد ۸۳ کیلومتر در رده بیست و یکم قرار بگیرد. حسینی در دو ضرب ابتدا وزنه‌های ۱۰۳ و ۱۰۸ کیلوگرمی را مهار کرد، اما در تلاش سوم موفق به مهار وزنه ۱۱۲ کیلوگرمی نشد و در این حرکت با رکورد ۱۰۸ کیلوگرم سیزدهم شد. بانوی ملی‌پوش کشورمان در مجموع نیز با رکورد ۱۹۱ کیلوگرم در رده شانزدهم قرار گرفت. در این رقابت الیزابت کاترین از آمریکا با ۱۱۲ کیلوگرم در یک‌ضرب، ۱۳۶ کیلوگرم در دو ضرب و مجموع ۲۴۸ کیلوگرم سه مدال طلا گرفت و قهرمان شد.

الهام حسینی با ثبت این رکوردها توانست در یک ضرب ۵ کیلوگرم، دو ضرب ۱۰ کیلوگرم و مجموع ۱۵ کیلوگرم رکورد ملی را ارتقا دهد.