خرید انواع گلشیشه

روش تکثیر گیاه آپارتمانی گل گندمی - ژولی پولی

روش تکثیر گیاه آپارتمانی گل گندمی

روش تکثیر گیاه آپارتمانی گل گندمی

۱۲ اسفند ۱۳۹۷

گل گندمی، عنکبوتی یا سجافی جزو گیاهان زیبا، تصفیه کننده، سریع الرشد، ارزان قیمت و سایه دوستی است که به راحتی قابل نگهداری در محیط آپارتمانی می باشد.

گل گندمی دارای شرایط نگهداری سهل و آسان است، بطوریکه هر شخص مبتدی که با شرایط نگهداری گیاهان آشنایی ندارد نیز به راحتی می تواند این گیاه را نگهداری کند.

ما در این مقاله از سری مقالات گیاهان آپارتمانی مجله خبری ژولی پولی قصد نداریم در مورد شرایط نگهداری گل گندمی صحبت کنیم و فقط می خواهیم به روش تکثیر جالب این گیاه اشاره کنیم:

تکثیر گیاه عنکبوتی
  1. همانطور که در بالا گفتیم گل گندمی رشد زیادی دارد پس هر یک یا دو سال یکبار که گلدان گیاه را تعویض می کنید، اگر گیاه مادر دارای پاجوش های کوچک است که هر کدام دارای ریشه هستند، می توانید هر کدام را جدا کنید و در یک گلدان مجزا بکارید.
  2. یکی از روش های تکثیر گل گندمی از طریق بذر است. در فصل پاییز می توانید بذر را از گیاه بردارید و تا فصل بهار از بذرها برای کاشت نگهداری نمایید.
    در فصل بهار گلدان مناسبی انتخاب کنید که دارای زهکشی مناسب باشد، ترکیب خاک برگ و ورمی کمپوست را در گلدان ریخته و بذر گل گندمی را بر روی لایه ی رویین خاک بکارید. در طول دوره ی رشد، روی سطح گلدان پلاستیک شفاف بکشید و سعی کنید همواره خاک را مرطوب نگه دارید. اگر شرایط کاشت عنکبوتی مناسب باشد در فاصله ی زمانی یکماه و نیم تا دو ماه جوانه می زند.
  3. عام ترین و ایده آل ترین روش تکثیر گیاه گل گندمی، از طریق گیاهچه هایی که به گیاه مادر متصل هستند انجام می شود. برای تکثیر از طریق گیاهچه ها به دو طریق می توانید اقدام کنید:
    روش اول: گلدان های کوچک پلاستیکی سایز ۶ یا ۸ تهیه نمایید و در داخل گلدان ها، ترکیب خاک برگ و ورمی کمپوست بریزید، گیاهچه ها را بر روی سطح خاک بگذارید بطوریکه در تماس با خاک قرار گیرند و کمی فشار دهید. هر زمان که گیاهچه ها ریشه دار شدند، ارتباط گیاهچه ی ریشه دار را با گیاه مادری قطع کنید.
    روش دوم: در این روش می توانید ارتباط گیاهچه را با گیاه مادری قطع کنید و گیاهچه را در آب قرار دهید تا ریشه دار شود و سپس در خاک بکارید یا پس از جدایی گیاهچه از گیاه مادری آن را در هورمون ریشه زایی قرار دهید و در خاک کاشت بزنید.

تکثیر گل گندمی از طریق گیاهچه هایی که به گیاه مادری متصل هستند، به راحتی انجام می شود و شما دوستان عزیز در مدت زمان کوتاهی می توانید از یک گیاه گل گندمی صاحب چندین گیاه گندمی شوید.

دوستان عزیز هر سوالی در زمینه شرایط نگهداری انواع گیاهان آپارتمانی و گیاهان فضای آزاد داشتید می توانید در بخش نظرات مجله خبری ژولی پولی بپرسید. کارشناسان بخش گل و گیاه به سوالات شما، پاسخ تخصصی خواهند داد و می توانید از مشاوره رایگان گل و گیاه به صورت آنلاین برخوردار شوید.