تلگرام ژولی پولی

دلایل ریشه ریشه شدن پوست اطراف ناخن ها و درمان آن- ریش ریش شدن اطراف ناخن- سلامت ناخن

دلایل ریشه ریشه شدن پوست اطراف ناخن ها و درمان آن

دلایل ریشه ریشه شدن پوست اطراف ناخن ها و درمان آن

۵ آذر ۱۳۹۷

اگر شما هم جزو افرادی هستید که از ریشه ریشه شدن پوست اطراف ناخن هایتان رنج می برید و عادت دارید وقتی اطراف ناخن هایتان ریش ریش می شود پوست آن بخش را با دندان جدا می کنید، دست نگه دارید و بیش از این چهره ی زشتی از ناخن های خود نسازید. امروز با ژولی پولی همراه باشید تا دلیل ریشه ریشه شدن کناره های ناخن و راه های درمان آن را برای شما شرح دهیم.

Hangnail چیست؟

ریشه ریشه شدن پوست اطراف ناخن را اصلاحا hangnail می گویند.

برخی افراد به محض اینکه پوست اطراف ناخن هایشان ریش ریش می شود، دچار استرس و نگرانی می شوند و فکر می کنند کم خونی، کمبود کلسیم یا کمبود ویتامین دارند!

اگر شما هم دچار این مشکل شده اید نگران کمبود ویتامین و کلسیم نباشید ۵ راه حل زیر را انجام دهید و منتظر باشید تا مشکلتان حل شود، و البته بدانید مشکل شما فقط خشک شدن پوست و شست و شوی مکرر دستانتان است.

سلامت ناخن ها

  1. اگر جزو افراد وسواسی هستید که مداوم بشور و بساب می کنید و عادت به استفاده از دستکش ندارید، از این به بعد حتما از دستکش استفاده کنید تا دستانتان در تماس مستقیم با مواد شوینده قرار نگیرد و تا حد امکان از مواد شوینده ملایم استفاده نمایید، بعد از شست و شو، حتما دستانتان را با حوله یا یک دستمال نرم خشک کنید.
  2. محلولی از روغن زیتون و آب تشکیل دهید و دستانتان را در حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به صورت روزانه در این محلول قرار دهید تا پوست دستتان نرم شود.
  3. به هیچ وجه ریشه های اطراف ناخن را با دندان جدا نکنید، با یک ناخن گیر یا قیچی کوچک تیز و استریل شده این بخش ها را به آرامی جدا کنید.
  4. برای جلوگیری از خشک شدن پوست و مانع از ریشه ریشه شدن پوست اطراف ناخن، روزی چند بار ناخن ها و اطراف آنها را با کرم مرطوب کننده یا وازلین ماساژ دهید.
  5. شب ها می توانید از کرم مرطوب کننده یا وازلین استفاده نمایید و دستانتان را با دستکش پلاستیکی یکبار مصرف یا یک پوشش پلاستیکی بپوشانید. بدین طریق تا صبح رطوبت مورد نیاز پوست حفظ می شود.