داستان و بازیگران سریال توپی برای همه+ عکس - ژولی پولی

داستان و بازیگران سریال توپی برای همه+ عکس

داستان و بازیگران سریال توپی برای همه+ عکس

۱۷ تیر ۱۴۰۰

داستان و بازیگران سریال توپی برای همه+ عکس را در مجله خبری ژولی پولی مشاهده نمایید.

درباره سریال توپی برای همه:

بازی انگلیسی یک مینی سریال تلویزیونی درام ورزشی تاریخی انگلیسی است که توسط جولیان فونلز برای شبکه نتفلیکس در مورد ریشه های فوتبال مدرن در انگلستان ساخته شده است. این مینی سریال شش قسمتی در ۲۰ مارس ۲۰۲۰ منتشر شد.

بازیگران سریال توپی برای همه:

ادوارد هولکروفت در نقش آرتور کینیرد

کوین گاتری به عنوان فرگوس ساتر

شارلوت هوپ به عنوان مارگارت آلما

نیام والش به عنوان مارتا بادام

کریگ پارکینسون در نقش جیمز والش

جیمز هارکس به عنوان جیمی عشق

بن بات به عنوان جان کارتوایت

جرارد کرنس در نقش تامی مارشال

هنری لوید-هیوز در نقش آلفرد لیتلتون

کری هیز در نقش دوریس پلات

جونسی المر به عنوان تد استوکس

مری هیگینز در نقش آدا هورنبی

سام کیلی به عنوان اسمالی

هری میشل به عنوان میمون هورنبی

فیلیپ هیل پیرسون در نقش تام هندل

درباره رشته ورزشی فوتبال:

فوتبال یک ورزش تیمی و محبوب‌ترین ورزش در بیشتر کشورهای جهان است. فوتبال را دو تیم یازده‌نفره متشکل از بازیکنان فوتبال با یک توپ فوتبال بر روی چمن طبیعی یا مصنوعی با هدف گل‌زدن انجام می‌دهند. یازده بازیکن هر تیم شامل چند مهاجم، هافبک، مدافع و یک دروازه‌بان می‌شوند که توسط سرمربی در زمین چیده می‌شوند و مانند یک سیستم عمل می‌کنند که سیستم فوتبال نامیده می‌شود. امروزه بیش از ۲۵۰ میلیون فوتبالیست در بیش از ۲۰۰ کشور وجود دارد.

قدمت فوتبال به چندین سدهٔ پیش از میلاد و به چین بازمی‌گردد که به تدریج در یونان و روم نیز رواج می‌یابد. فوتبال مدرن امروزی نیز در سال ۱۸۶۶ در مدارس انگلستان شکل‌گرفت و به تدریج گسترهٔ پراکندگی آن همهٔ جهان را زیر پوشش خود قرارداد. با شکل‌گیری سازمان فیفا در سال ۱۹۰۴ و ایجاد رقابت جام جهانی فوتبال، این ورزش بسیار گسترده‌تر شد.

طول زمین فوتبال ۹۰ تا ۱۲۰ متر و عرض آن ۴۵ تا ۹۰ متر است. مسابقهٔ فوتبال در دو نیمهٔ ۴۵دقیقه‌ای انجام می‌گیرد و در بازی‌های حذفی و رفت و برگشتی، گاهی، در صورت تساویِ نتیجه، وقت‌های اضافه و پنالتی نیز به آن افزوده می‌شود. فوتبال ضوابطی دارد که قوانین فوتبال نامیده می‌شوند و نمی‌توان بر خلاف آن‌ها عمل کرد. سازمان فیفا، علاوه بر فوتبال، نهاد رسمی ورزش‌های فوتسال و فوتبال ساحلی نیز هست و کنفدراسیون‌های قاره‌ایِ یوفا، اِی‌اِف‌سی، سی‌اِی‌اِف، کونکاکاف، کونمبول و اُاف‌سی از زیرشاخه‌های فیفا هستند.

جام جهانی فوتبال از بزرگ‌ترین رویدادهای ورزشیِ جهان است که هر چهار سال یک بار در یکی از کشورهای جهان روی می‌دهد. علاوه بر این، مسابقات بین‌المللی دیگری مانند بازی‌های المپیک تابستانی، جام کنفدراسیون‌ها، جام باشگاه‌های جهان، جام ملت‌های اروپا و لیگ قهرمانان اروپا نیز رایج است. لیگ‌های متعددی ازجمله لا لیگا و لیگ برتر انگلستان در کشورهای مختلف به‌وجود آمده‌اند که نوعی مسابقات داخلی محسوب می‌شوند. فوتبال بانوان نیز از اواخر سدهٔ نوزدهم میلادی به راه افتاد. فیفا ادعا می‌کند که وظیفهٔ محافظت بازیکنان از دوپینگ را به‌خوبی انجام می‌دهد و فوتبال از دوپینگ پاک است. در سال ۲۰۰۴، فیفا یک منشور اخلاقی برای اجرای بازی‌های جوانمردانه به‌تصویب رساند. اما در سال ۲۰۰۶، این منشور بازنگری شد و منجر به تشکیل نهاد قضایی سوم فیفا گردید.