جمشید هاشم پور بازیگر به کرونا مبتلا شد+ عکس - ژولی پولی

جمشید هاشم پور بازیگر به کرونا مبتلا شد+ عکس

جمشید هاشم پور بازیگر به کرونا مبتلا شد+ عکس

۲ مرداد ۱۴۰۰

جمشید هاشم پور بازیگر به کرونا مبتلا شد+ عکس را در مجله خبری ژولی پولی مشاهده نمایید.

به گزارش ژولی پولی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما در حالی که مدتی قبل خبر و تصاویر و ویدئو‌هایی از واکسن زدن جمشید هاشم‌پور در فضای مجازی منتشر شده بود، این بازیگر پیشکسوت سینمای ایران هم به کرونا مبتلا شد.

تست کرونای جمشید هاشم‌پور طی روز‌های گذشته مثبت شده و او این روز‌ها در قرنطینه خانگی در حال درمان است.
جمشید هاشم‌پور دومین بازیگر پس از رامبد جوان است که با وجود دریافت واکسن، کرونا می‌گیرد.

بیوگرافی جمشید هاشم پور:

جمشید هاشم‌پور با نام هنری جمشید آریا زادهٔ ۳ فروردین ۱۳۲۳ هنرپیشه اهل ایران است.

جمشید هاشم‌پور در سال ۱۳۶۱ به دعوت مسعود کیمیایی برای بازی در فیلم خط قرمز دوباره به سینما بازگشت. بازی او در نقش زینال بندری در فیلم تاراج ساختهٔ ایرج قادری بود که جمشید هاشم‌پور آریا را با سرِ تراشیده میان مردم مطرح کرد؛ تا جایی که تیپ قهرمان سرتراشیده تا سال‌ها مخاطبان بسیاری را روانهٔ سینماها می‌کرد. او ستاره سینمای ایران در دهه هفتاد بود.

جمشید هاشم‌ پور از معدود هنرپیشگان سینمای ایران است که فعالیت تئاتری نداشت و بنا به گفته خودش در یکی از مصاحبه‌هایش، سینما را از سینما شروع کرده‌است و تنها فعالیت تئاتری وی صحنه‌هایی از فیلم تماس شیطانی بود که صحنه‌های تئاتر را با راهنمایی مجید مظفری اجرا کرد. او در دههٔ ۱۳۶۰ و اوایل دهه ۱۳۷۰ در کنار بازی در فیلم‌های اکشن و حادثه‌ای، بازی در نقش‌های دیگر را نیز امتحان کرده‌است. بازی در فیلم‌هایی نظیر: روز باشکوه کیانوش عیاری و مادر علی حاتمی، پردهٔ آخر واروژ کریم‌مسیحی، عشق و مرگ محمدرضا اعلامی و دلشدگان علی حاتمی و هاشم‌پور پس از دریافت دیپلم افتخار از هفدهمین دوره جشنواره فیلم فجر  برای بازی در فیلم هیوا رسول ملاقلی‌پور گزیده‌کار شد.

ندادن سیمرغ به او در فیلم قارچ سمی اعتراض جامعه سینمایی را در پی داشت.

جمشید هاشم‌پور در سال ۱۳۸۲ دو فیلم بر پرده سینماها داشت، واکنش پنجم و سفر به فردا. او در سال ۱۳۸۶ از پس بازی در فیلم استشهادی برای خدا، نامزد دریافت سیمرغ بلورین از جشنوارهٔ فیلم فجر شد. جمشید هاشم پور پس از ۱۰ سال در جشنواره فیلم فجر ۳۶ ام حضور پیدا کرد.