تلگرام ژولی پولی

تزیین لبو ویژه شب یلدا - ژولی پولی

تزیین لبو ویژه شب یلدا

تزیین لبو ویژه شب یلدا

۲۴ آذر ۱۳۹۸

مگر می شود شب یلدا باشد و مردم ایران از لبو در دورهمی های خانوادگیشان غافل شوند.

اما شب یلدا رسم و رسومات خودش را دارد و خانم ها تمایل دارند همه ی سورت و سات شب یلدا را به بهترین شکل تزیین کنند، لبو یا همان چغندر هم از این قاعده در شب یلدا مستثنی نیست.

تزیین لبو شب یلدا

چغندر پخته یا همان لبو دارای خواص بی شماری است که می توانیم به کاهش فشار خون، افزایش قدرت بدنی، سم زدایی، بهبود عملکرد کبد، سلامت پوست، مبارزه با سرطان، مقوی برای استحکام استخوان، کاهش وزن و … اشاره کنیم.

لبو را علاوه بر پختن بصورت ساده و صرف کردن در فصل های سرد سال، بصورت ترشی و مربا مصرف می کنند و از خواص بی نظیر آن بهره مند می شوند.

اگر شما هم ترشی لبو یا مربای لبو را از قبل تهیه کرده اید که از بقیه افراد در شب یلدا جلوتر هستید و این ترشی یا مربای خوشمزه را می توانید در شب یلدا در دورهمی های خود میل نمایید.

طرز تهیه ترشی لبو در خانه

تزیین لبو شب یلدا

اما اگر می خواهید لبو را بصورت ساده در شب یلدا بپزید می توانید آن را به گونه های مختلف تزیین کنید.

می توانید پوست لبو را پس از پختن جدا کنید، با چاقو آن را به ورقه های نازکی برش بزنید و آن را بصورت گل رز یا شکل های مختلفی در بشقاب بچینید.

اگر رنده های شکل دار یا قالب های فلزی دارید می توانید لبوها را به شکل های گل یا قلب برش بزنید و در خلال دندان یا سیخ چوبی قرار دهید و به گونه های مختلف آن را تزیین نمایید.

تزیین کدو حلوایی (ویژه شب یلدا و جشن هالووین)

تزیین لبو شب یلدا

لبو را می توانید به مربع های کوچک تقسیم کنید و برش بزنید و در ظرفی قرار دهید و با برگهای جعفری آن را تزیین کنید.

برش زدن کدو حلوایی (کدو تنبل) و لبو و چیدن آنها در یک ظرف در کنار یکدیگر به دلیل تضاد رنگی که دارند ترکیب بسیار زیبایی ایجاد می کند.

ما در مجله خبری ژولی پولی شب یلدا را پیشاپیش تبریک می گوییم و تعدادی عکس تزیین لبو ویژه شب یلدا را برای شما گردآوری کرده ایم.