بیوگرافی محسن مهرعلیزاده کاندید انتخابات ۱۴۰۰+ عکس - ژولی پولی

بیوگرافی محسن مهرعلیزاده کاندید انتخابات ۱۴۰۰+ عکس

بیوگرافی محسن مهرعلیزاده کاندید انتخابات ۱۴۰۰+ عکس

۱۱ خرداد ۱۴۰۰

بیوگرافی محسن مهرعلیزاده کاندید انتخابات ۱۴۰۰+ عکس را در قسمت اخبار سیاسی مجله خبری ژولی پولی مشاهده نمایید.

محسن مهرعلیزاده زاده ۸ مهر ۱۳۳۵، مراغه سیاستمدار اصلاح‌طلب، رئیس فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش و همچنین رئیس هیئت مدیره شرکت مهندسی توسعه آب آسیا است.

وی در دولت اول سید محمد خاتمی استاندار خراسان و در دولت دوم وی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی بود. وی مدتی نیز قائم مقام مدیر عامل شهاب خودرو، عضو هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و معاون سازمان انرژی اتمی ایران بود.

وی از نامزدان انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۴ بود که صلاحیتش توسط شورای نگهبان رد شد. در ۷ آبان ۱۳۹۶ در دولت حسن روحانی، به عنوان استاندار اصفهان انتخاب شد و در ۲۶ آبان ۱۳۹۷ به علت قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان سمت خود را ترک کرد.

زندگی‌نامه محسن مهرعلیزاده:

محسن مهرعلیزاده در هشتم مهر ماه سال ۱۳۳۵ در شهر مراغه واقع در استان آذربایجان شرقی به دنیا آمد. وی در سال ۱۳۵۳ وارد دانشگاه تبریز شد و در ۱۳۵۷ لیسانس مهندسی مکانیک را از این دانشگاه اخذ کرد و بلافاصله بعد از پایان کارشناسی، توانست در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه تبریز قبول شود و پس از آن دکتری خود را در رشته مدیریت مالی از دانشگاه تهران گرفت وی همچنین دارای مدرک دکتری اقتصاد مهندسی از دانشگاه تیلبرگ است. مهرعلیزاده دارای سه فرزند دو پسر و یک دختر است.

کارنامه اجرایی محسن مهرعلیزاده:

از جمله مسئولیت‌های اجرایی وی می‌توان به ریاست فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و عضویت در هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش و رئیس هیئت مدیره شرکت مهندسی توسعه آب آسیا که مجری شیرین سازی طرح انتقال آب خلیج فارس به صنایع جنوب شرق کشور است اشاره کرد.

وی در دولت هفتم، استاندار خراسان و در دولت هشتم، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی بود، وی همچنین در هفتم آبان سال ۱۳۹۶ در دولت دوازدهم به عنوان استاندار اصفهان انتخاب شد و در ۲۶ آبان سال ۱۳۹۷ به علت قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مسئولیت خود را ترک کرد.

از دیگر مهم‌ترین مسئولیت مدیریتی وی می‌توان به مشارکت در تشکیل کمیته انقلاب اسلامی مراغه در سال ۱۳۵۷، مشارکت در تأسیس جهاد سازندگی و هیئت‌های هفت‌نفره در استان آذربایجان شرقی و تمام شهرستان‌های آن در سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۶۰، مشارکت در تشکیل سپاه پاسداران ناحیه شهرستان مراغه، مشارکت در تشکیل کانون نشر فرهنگ انقلاب اسلامی تبریز در سال ۱۳۵۸، مشارکت در تشکیل کانون نشر فرهنگ انقلاب اسلامی مراغه در سال ۱۳۵۸، قائم مقام مدیر عامل شرکت لیلاند موتور ایران در سال ۱۳۶۰، عضو هیئت مدیره و قائم مقام مدیر عامل شرکت خودروسازی سایپا در سال‌های ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۳، مدیر صنعتی و بهره‌برداری گروه خودرو سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در سال‌های ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۴، عضو هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی ایران در سال‌های ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۹، معاون وزیر صنایع در امور صنعتی و بهره‌برداری، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان عمران کیش که مأموریت ایجاد منطقه آزاد کیش، جلب سرمایه‌گذاری و توسعه توریسم را در سال‌های ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۱ برعهده داشت، معاون سازمان انرژی اتمی ایران در امور نیروگاه‌ها در سال‌های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۴، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری شاهد در سال‌های ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۶ و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل مؤسسه اندوخته شاهد در سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۴ اشاره کرد.

محسن مهر علیزاده کاندید انتخابات:

مهرعلیزاده در جریان مبارزات انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ۱۳۸۴ هدف خود برای ریاست جمهوری را اعلام کرد و گفت که او کاندیدای نسل جوان است. وی از نمایندگان مجلس گیلان، آذربایجان و خراسان حمایت‌های کمی دریافت کرد.

در تاریخ ۲۲ مه ۲۰۰۵، شورای نگهبان کاندیداتوری مهرعلیزاده و مصطفی معین را رد کرد، اما روز بعد شورای نگهبان پس از نامه جنجالی خامنه‌ای، رهبر ایران، که به‌طور خاص خواستار تأیید آن‌ها بود، هر دو نامزد اصلاح‌طلب را تأیید کردند.

مهرعلیزاده برای نخستین بار در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ۱۳۸۴ شرکت کرد و ۴٫۳۸٪ درصد آرای مردمی را به خود اختصاص داد. مهرعلیزاده در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ با حضور در ستاد انتخابات کشور برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ۱۴۰۰ ثبت‌نام کرد و تأیید صلاحیت گردید.