غذای خانگی سه سار چیتگر

بیوگرافی سجاد گنج زاده قهرمان المپیک توکیو+ عکس - ژولی پولی

بیوگرافی سجاد گنج زاده قهرمان المپیک توکیو+ عکس

بیوگرافی سجاد گنج زاده قهرمان المپیک توکیو+ عکس

17 مرداد 1400

بیوگرافی سجاد گنج زاده قهرمان المپیک توکیو+ عکس را در مجله خبری ژولی پولی مشاهده نمایید.

سجاد گنج‌ زاده نماینده کاراته کشورمان در فینال وزن ۷۵+ کیلوگرم المپیک توکیو، در شرایطی که ۴ بر ۱ از نماینده عربستان عقب بود به دلیل ضربه وارده از طرف حریف، بیهوش شد و با برانکارد از تاتامی خارج شد.

داوران پس از مشورت با یکدیگر ضربه را غیرمجاز دانسته و حکم به قهرمانی نماینده ایران دادند.

سجاد گنج ‌زاده زاده ۱۴ دی ۱۳۷۰، اسلام‌شهر ملی‌پوش کاراته اهل ایران است. سجاد گنج زاده در رده‌های مختلف تیم‌های ملی کاراته زیر نظر مربیان مطرحی همچون سید شهرام هروی، علیرضا کتیرایی، مجید عبدالحسینی، مهران بهنام فر، غلامرضا دباغیان و حسین روحانی فعالیت داشته است. او نخستین مدال طلای تاریخ ایران در رشته کاراته را در المپیک ۲۰۲۰ توکیو کسب کرده است.

اینستاگرام سجاد گنج زاده:

sajad.ganjzadeh

قهرمانی جهان سجاد گنج زاده:

گنج زاده در مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۱۶ در لینز اتریش، پس از شکست حریفانی از ولز، تونس، کرواسی، ماکائو و بوسنی راهی فینال شد و در این مرحله با حریف مراکشی، که مدال طلای امیدهای جهان را در کارنامه دارد، رقابت کرد و در نهایت با شکست این کاراته کا طلای وزن ۸۴+ کیلوگرم را از آن خود کرد. این مسابقه در وقت قانونی به تساوی رسید و در هانتی با رای داوران، گنج‌زاده پیروز مسابقه شد. گنج‌زاده پیش از این در سال ۲۰۱۴ در رقابت‌های جهانی آلمان مدال نقره را کسب کرده بود.

سجاد گنج زاده در رقابت‌های قهرمانی جهان سال ۲۰۱۸ که در اسپانیا برگزارشد در وزن +۸۴ کیلوگرم با شکست رقبایی از قرقیزستان، آمریکا، بلژیک، ترکیه و روسیه موفق شد به دیدار نهایی این رقابت‌ها صعود کند. در مبارزه پایانی گنج زاده مقابل جانان هورنه از آلمان به نتیجه ۲ بر ۵ رضایت داد و صاحب مدال نقره شد.

کسب سهمیه المپیک سجاد گنج زاده:

گنج زاده در پایان لیگ کاراته وان سالزبورگ اتریش ۲۰۲۰، در رده سوم رنکینگ المپیکی وزن ۷۵+ کیلوگرم قرار گرفت.

قهرمانی المپیک ۲۰۲۰ توکیو سجاد گنج زاده:

گنج‌زاده در دور نخست برابر ایوان کوسیچ دارنده مدال طلای جهان ۲۰۱۸ از کرواسی به روی تاتامی رفت و در پایان با نتیجه ۳ بر یک به برتری رسید. گنج‌زاده در ادامه مقابل طارق حمدی از عربستان به تساوی رسید و در سومین مبارزه نیز مقابل بریان ایر از آمریکا به برتری ۶ بر صفر رسید. او در بازی آخر دور گروهی با پیروزی برابر حریف کانادایی خود به عنوان صدرنشین گروه به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در مرحله نیمه نهایی مقابل اوغور آکتاش دارنده مدال برنز جهان و نفر نخست رنکینگ از ترکیه به روی تاتامی رفت و در پایان در دیداری سخت و حساس با نتیجه ۲ بر ۲ و با امتیاز سانشو به برتری رسید و به فینال المپیک توکیو راه یافت.

گنج‌زاده با برتری مقابل طارق حمدی از عربستان به مدال طلا رسید. وی در فینال به دلیل ضربه خطای کاراته کای عربستان سعودی به عنوان برنده مبارزه توسط هیئت داوران معرفی و قهرمان المپیک شد.