غذای خانگی سه سار چیتگر

بیوگرافی حمید رضا صدر+علت فوت - ژولی پولی

بیوگرافی حمید رضا صدر+علت فوت

بیوگرافی حمید رضا صدر+علت فوت

25 تیر 1400

حمید رضا صدر درگذشت+ بیوگرافی وی را در مجله خبری ژولی پولی مشاهده نمایید.

حمیدرضا صدر زادهٔ ۲۸ اسفند ۱۳۳۴ نویسنده و منتقد سینما و مفسر فوتبال زاده مشهد و اصالتاً از محلات بود.او معمولاً به عنوان کارشناس فوتبال به برنامه‌های صدا و سیما دعوت می‌شد. او کارشناس سینما و منتقد فیلم بود که در نشریه هفت به مدتی طولانی می‌نوشت. حمیدرضا صدر در ایران و انگلستان تحصیل کرد. صدر دانش‌آموختهٔ کارشناسی اقتصاد و کارشناسی ارشد شهرسازی از دانشگاه تهران و مقطع دکترا از دانشگاه لیدز بریتانیا بود. او در ۲۵ تیر ماه سال ۱۴۰۰ به علت بیماری سرطان درگذشت.

روزنامه‌نگاری حمید رضا صدر:

حمیدرضا صدر نویسنده ثابت مجله فیلم بود و با نشریات زن روز، هفت، مجله سروش، تهران امروز، وبگاه گل و تعدادی نشریه ورزشی همکاری داشت.

حضور حمید رضا صدر در برنامه‌های تلویزیونی:

صدر در اکثر برنامه‌های زنده فوتبال در شبکه سوم سیما حضور داشت. او همچنین در برنامه آن سوی نیمکت در شبکه ورزش به عنوان کارشناس شرکت می‌کرد. همچنین، حمیدرضا صدر در مستند تاریخچه شهرآورد فوتبال ایران ساختهٔ مزدک میرزایی به عنوان کارشناس کار کرده‌است.

اگرچه صدر دربارهٔ تاریخ فوتبال اطلاعات زیادی ارائه می‌داد، به گفته خودش نسبت به دیدگاه بازیکنان و مربیان حرفه‌ای فوتبال در سیاره دیگری به سر می‌برد و بعضی از کارشناسان با تحلیل‌های فنی او موافق نبودند.

تحلیل سینما توسط حمیدرضا صدر:

صدر در ستون هنری شرق و ستون تحلیل سینمای جهان بانی‌فیلم مقالات خود را چاپ می‌کرد. وی همچنین در برنامه‌های تماشاخانه ایرانشهر شرکت می‌کرد. وی در گذشته در ماهنامهٔ سینمایی فیلم تحلیل روز سینمای جهان را انجام می‌داد و همچنان به خاطر تحلیل‌ها و نقدهایش در جشنواره فیلم لندن شناخته می‌شود.

علت فوت حمید رضا صدر:

در تیر ماه سال ۱۴۰۰ برای بار نخست خبر ابتلای او به بیماری سرطان رسانه‌ای شد. دختر حمیدرضا صدر با اعلام خبر ابتلای پدرش به بیماری سرطان بیان داشت که او قریب به سه سال بوده که با این بیماری دست‌وپنجه نرم می‌کرده. در مقطعی از ابتلا به بیماری وضعیت وی رو به وخامت گذاشت و بابت همین موضوع و عدم کشش بدن، شیمی‌درمانی او متوقف شد. سرانجام وی در ۲۵ تیر ۱۴۰۰ براثر بیماری سرطان درگذشت.

آثار حمید رضا صدر:

درآم‍دی ب‍ر ت‍اری‍خ س‍ی‍اس‍ی س‍ی‍ن‍م‍ای ای‍ران

پسری روی سکوها: وقایع‌نگاری چهار دهه‌ای فوتبال ایرانی

نیمکت داغ: از حشمت مهاجرانی تا الکس فرگوسن و ژوزه مورینیو

تو در قاهره خواهی مرد

سیصد و بیست و پنج

پیراهن‌های همیشه مردان فوتبال

روزی روزگاری فوتبال

Iranian cinema: a political history

ترجمه‌های حمید رضا صدر:

پیس، ‏دیوید. یونایتد نفرین‌شده

اندرسن، لوری هلس. یه چیزی بگو