بیوگرافی جواد فروغی قهرمان تیراندازی المپیک توکیو+ عکس - ژولی پولی

بیوگرافی جواد فروغی قهرمان تیراندازی المپیک توکیو+ عکس

بیوگرافی جواد فروغی قهرمان تیراندازی المپیک توکیو+ عکس

۲ مرداد ۱۴۰۰

بیوگرافی جواد فروغی قهرمان تیراندازی المپیک توکیو+ عکس را در مجله خبری ژولی پولی مشاهده نمایید.

جواد فروغی زاده ۲۰ شهریور ۱۳۵۸ در دهلران عضو تیم ملی تیراندازی مردان ایران است. جواد فروغی در تیراندازی با تپانچه ۱۰ متر مردان المپیک توکیو طلا گرفت و این اولین طلای تاریخ تیراندازی ایران در المپیک است.

وی در چهاردهمین دوره مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک از ۱۴ تا ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۸ در دوحه، قطر برگزار شد، توانست ششمین سهمیه المپیک تابستانی ۲۰۲۰ در رشته تیراندازی در تپانچه بادی ۱۰ متر مردان را برای ایران به دست بیآورد. سهمیه‌های قبلی را مهیار صداقت در بخش مردان و نجمه خدمتی و آرمینا صادقیان و هانیه رستمیان و فاطمه کرم‌زاده در بخش زنان گرفته‌بودند.

وی همچنین در مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا ۲۰۱۹، ۲ مدال برنز یکی در تپانچه بادی ۱۰ متر مردان و دیگری در تپانچه میکس تیمی به همراه گلنوش سبقت‌الهی به‌دست‌آورد.

موفقیت‌ها و افتخارات جواد فروغی:

قهرمان المپیک ۲۰۲۰:

مدال برنز در مسابقات تپانچه بادی ۱۰ متر مردان در فینال انتخابی المپیک تابستانی ۲۰۲۰ در مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ و کسب سهمیه با حضور در فینال. طلای المپیک ۲۰۲۰ توکیو.

المپیک ۲۰۲۰:

جواد فروغی در نخستین روز مسابقات المپیک توکیو در رشته تپانچه بادی ۱۰ متر مردان با کسب رکورد ۲۴۴٫۸ مدال طلا را کسب کرد و رکورد المپیک را شکست. همچنین او زودهنگام‌ترین مدال المپیک را برای ایران کسب کرد و مسن‌ترین مدال‌آور تاریخ ورزش ایران در المپیک شد. پیش از او محمود نامجوی در المپیک ۱۹۵۶ ملبورن با ۳۸ سال سن به مدال برنز رسیده بود تا مسن‌ترین مدال آور ورزش ایران باشد.

حاشیه جواد فروغی در برنامه عصر جدید:

وی در یکی از قسمت‌های برنامه عصر جدید با تیرانداز جوان شرکت‌کننده در برنامه، کل‌کل تیراندازی به راه انداخت و تبحر این فرد در تیراندازی را زیر سؤال برد.