آمار بروز شده ویروس کرونا در ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ژولی پولی

آمار بروز شده ویروس کرونا در ۸ اسفند ۱۳۹۹

آمار بروز شده ویروس کرونا در ۸ اسفند ۱۳۹۹

۸ اسفند ۱۳۹۹

آمار بروز شده از مبتلایان و جانباختگان ویروس کرونا را در قسمت اخبار اجتماعی مجله خبری ژولی پولی مشاهده نمایید.

از میان موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۸۱۰۳ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۷۲۰ تن از ایشان وخیم است.

پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام تست‌های ویژه، شمار مبتلایان از یک میلیون و ۶۱۵ هزار تن گذشت.

به گزارش  ژولی پولی به نقل از خبرگزاری تابناک؛ دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۱۰۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که ۵۹۲ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به یک میلیون و ۶۱۵ هزار و ۱۸۴ تن رسید.

وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۶۹ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۵۹ هزار و ۸۹۹ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه یک میلیون و ۳۷۹ هزار و ۹۲۲ تن بهبود یافته‌اند.

لاری افزود: ۳۷۲۰ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. همچنین تاکنون ۱۰ میلیون و ۷۳۴ هزار و ۳۷۵ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی در خصوص وضعیت مناطق مختلف کشورمان گفت: بر اساس آخرین تحلیل ها، در حال حاضر ۱۱ شهرستان قرمز، ۵۲ شهرستان نارنجی، ۲۱۷ شهرستان زرد و ۱۶۸ شهرستان آبی هستند؛ شهر‌های آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۴.۲ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۵.۸ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان با کمی کاهش ۲.۷ درصد شده است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌د